hojsik
Martin Hojsík, europoslanec /PS, RE/. PHOTO: redakcia/red.

Martin Hojsík: Už dlho nekupujem napríklad paradajky v plechovke, je v nich Bisfenol A


Bisfenol A je látka, ktorá narúša náš hormonálny systém. Napriek tomu ju však stále môžeme nájsť v našom okolí, dokonca aj v jedle. Ja už dlho nekupujem napríklad paradajky v plechovke. Preto, lebo sú práve jedným zo zdrojov bisfenolu A.

Tie plechovky sú totiž vnútri obvykle pokryté epoxidovým filtrom. No a epoxid sa robí z bisfenolu A. Keď je potravina v plechovke kyslá, ako napríklad paradajky, tak sa vylučuje do nich. Napriek tomu, že sa snažím správať zodpovedne, mi pri testoch potvrdili, že v tele mám aj ja viacero toxických látok, vrátane bisfenolu A.

Problémom totiž je, že na tej konzerve sa ani nedočítate, že obsahuje epoxid a bisfenol A. V rámci Únie pripravujeme zoznam látok, ktoré potrebujú obmedzenie, lebo narúšajú endokrinný systém. Bisfenoly sú hneď na štvrtom mieste. Na obmedzení takýchto látok intenzívne pracujem a verím, že sa to podarí. Je predsa absolútne logické nepoužívať látky, ktoré nám škodia.

Viac..  M. Wiezik k vyhláseniu mimoriadnej situácie na rieke Slaná: Verím, že kompetentné ministerstvá dajú konečne výhovorky bokom

Martin Hojsík, europoslanec /PS, RE/.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

hojsik

Europoslanec Martin Hojsík: Voda je ľudské právo

Sucho nepostihuje každého rovnako. Je až zarážajúce, že vyše pol milióna ľudí na Slovensku dodnes …