nicholsonova
Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa /RE/. PHOTO: redakcia/red.

Lucia Ďuriš Nicholsonová: Prečo som sa zdržala pri veľkom hlasovaní o jadre a plyne

Milý Edo, vyzýval si ma a kolegov europoslancov, aby sme hlasovali za zaradenie jadra a plynu k udržateľným zdrojom.

Milí ekologickí aktivisti, vy ste ma vyzvali na pravý opak. Pri hlasovaní som sa zdržala. Tu je vysvetlenie.

Nehlasovala som tak, ako žiadal premiér, lebo táto legislatíva vysiela nesprávny signál európskym občanom tým, že označuje za ekologické to, čo ekologické nie je. Potrebujeme podporiť financovanie skutočných ekologických – udržateľných činností. Rovnako potrebujeme znižovať spotrebu fosilných palív, a to z ekologického aj bezpečnostného hľadiska. Dlho vravím, že musíme aj znižovať energetickú závislosť od Ruska.

Prečo som nehlasovala tak, ako chceli ekologickí aktivisti? Zvažovala som potreby Slovenska. Jadrová energetika a zemný plyn stále zohrávajú dôležitú úlohu v energetickom mixe Slovenka a tak hoci nie sú zelené, sú všakdočasne nevyhnutné na dosiahnutie cieľov Parížskej klimatickej dohody. Uprostred energetickej krízy je pre mnohé krajiny životne dôležité mať stabilný prístup k zdrojom elektrickej energie, ktoré vzhľadom na svoje podmienky obnoviteľné zdroje ešte plnohodnotne neponúkajú.

Viac..  Eugen Jurzyca: Som presvedčený, že Istanbulský dohovor má byť na Slovensku ratifikovaný

Z týchto dôvodov som sa dnes pri hlasovaní zdržala. Argumenty v prospech alebo neprospech schválenia námietky Európskeho parlamentu k danému delegovanému aktu Európskej komisie, boli v zásade vyrovnané.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa /RE/.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

nicholsonova

Lucia Ďuriš Nicholsonová: O Klusovi

Je veľmi sexi kopnúť si do niekoho, kto je už na zemi. Hlavne na Slovensku. …

Consent choices