Vladimír Putin

Moskva pridala na zoznam „nepriateľských“ krajín Grécko, Dánsko, Slovinsko, Chorvátsko a Slovensko

Ruská vláda rozšírila svoj zoznam „nepriateľských cudzích štátov“ a pridala naň Grécko, Dánsko, Slovinsko, Chorvátsko a Slovensko. Informuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na vyhlášku podpísanú ruským premiérom Michailom Mišustinom.

Ruské úrady považujú za „nepriateľské krajiny“ tie, ktoré v ponímaní Moskvy „spáchajú nepriateľské akcie“ proti Rusku. Predtým boli na tomto zozname iba dve krajiny – Spojené štáty a Česko.

V súlade s dekrétom o nepriateľských krajinách, ktorý vlani v apríli podpísal prezident Vladimir Putin, sú tieto krajiny obmedzené v možnosti najímať pracovníkov nachádzajúcich sa na území Ruska na veľvyslanectvá, konzuláty a zastúpenia štátnych orgánov.

Ako uvádza vyhláška, Grécko má limit na zamestnávanie 34 ľudí, Dánsko 20 a Slovensko 16. Slovinsko a Chorvátsko nebudú môcť najímať zamestnancov pre svoje diplomatické misie a konzulárne úrady tak, ako to bolo i v prípade USA.

Viac..  Europoslanec Šimečka: Vyzývame všetky strany, aby prestali zneužívať šírenie nenávisti voči Ukrajine na svoju volebnú kampaň

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Moskva vypovedala 18 členov diplomatickej misie Európskej únie

Moskva označila 18 členov diplomatického zastúpenia Európskej únie v Rusku za „nežiadúce osoby”. Členovia diplomatického …

Consent choices