stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: redakcia/red.

Ivan Štefanec: Ukrajina nám ukazuje hodnotu slobody a svojbytnosti národa


Slovensko si pripomína Deň Ústavy Slovenskej republiky. Tento pamätný deň sa oslavuje každoročne 1. septembra od roku 1994 ako spomienka na prijatie Ústavy SR v roku 1992 Slovenskou národnou radou.

Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH) si je vhodné v tento deň pripomenúť hodnotu svojbytnosti vlastného národa, o ktorého osude môžu rozhodovať jeho vlastní občania slobodne a hlavne bez ohrozenia vojenským zničením krajiny.

“Môcť držať svoj osud pevne vo vlastných rukách a slobodne sa rozhodovať kam má národ smerovať, nie je samozrejmosťou. V našej susednej krajine platia občania za túto vymoženosť s nejasnou budúcnosťou vlastnou krvou. A to len preto, že vo svojej krajine chceli viac slobody, demokracie a lepší život pre seba a svoje deti. Hodnotu slobody národa dnes vidíme na frontovej línii na Ukrajine,” hovorí europoslanec. 

Viac..  Slovensko dostalo 15,8 milióna eur z EÚ v súvislosti s prílevom odídencov z Ukrajiny

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

R. Káčer: Výzvy, ktoré priniesla ruská invázia na Ukrajinu, nás motivujú prehlbovať spoluprácu v EÚ

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer rokoval v stredu, 28. septembra v Bratislave, s …