Ivan Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union- EP.

I. Štefanec: Najnovšie vyhrážanie sa Moskvy Moldavsku potvrdzuje správnosť rozhodnutia chrániť slovenský vzdušný priestor poľskou a českou armádou


Slovensko má za sebou prvý deň ochrany vzdušného priestoru Poľskom a Českom. Slovenskú republiku majú chrániť do konca roku 2023.

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) podporuje tento krok Ministerstva obrany SR. Zároveň vyjadril znepokojenie nad najnovším vyhrážaním sa Moskvy Moldavsku a zdôraznil, že staré stíhačky MiG-29 by mali byť poskytnuté Ukrajine s finančnou alebo materiálnou náhradou. 

Spolupráca s európskymi partnermi a špeciálne s našimi najbližšími susedmi v otázkach bezpečnosti a vzájomnej vojenskej pomoci je viac ako vítaná v časoch, kedy je náš východný sused napadnutý ruskými agresormi. Obmena zastaralej ruskej techniky na vybavenie plne kompatibilné s armádami NATO je viac ako nevyhnutná,” vyjadril sa europoslanec.

Viac..  Ursula von der Leyenová podporila zastropovanie ceny ruského plynu

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

R. Káčer: Výzvy, ktoré priniesla ruská invázia na Ukrajinu, nás motivujú prehlbovať spoluprácu v EÚ

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer rokoval v stredu, 28. septembra v Bratislave, s …