obchod
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Maloobchod únie v júli medzimesačne stúpol o 0,3 %


Maloobchodné tržby v eurozóne aj v celej Európskej únii v júli podľa sezónne upravených údajov medzimesačne stúpli zhodne o 0,3 percenta. Medziročne maloobchod eurozóny podľa kalendárne upravených údajov klesol o 0,9 percenta a v rámci celej EÚ sa zmenšil o 0,5 percenta. Slovenský maloobchod medzimesačne posilnil menej výrazne, a to o 0,1 percenta, ale dosiahol aj medziročný rast, ktorý bol na úrovni 1,2 percenta. Informoval o tom v pondelok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Medzimesačne v rámci členských štátov EÚ, z ktorých boli údaje k dispozícii, maloobchodné tržby v júli najviac stúpli v Nemecku (1,9 %), Holandsku (1,7 %) a v Luxembursku a Poľsku (zhodne 1,5 %). Najviac maloobchod medzimesačne oslabil v Rakúsku (-1,8 %), Fínsku (-1,7 %) a v Španielsku (-1 %).

Viac..  V. REMIŠOVÁ: Z eurofondov išlo do regiónov za dva roky viac, ako im dala predošlá vláda za šesť

Medziročne sa maloobchodné tržby v júli najvýraznejšie znížili v Dánsku (-7,7 %), Luxembursku (-6,3 %) a v Írsku (-5,6 %). Najviac maloobchod v júli oproti rovnakému mesiacu vlaňajška vzrástol v Slovinsku (25 %), na Malte (9 %) a v Poľsku (7,6 %).

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

obchod

Maloobchod EÚ v júni medzimesačne klesol o 1,3 % a medziročne o 2,8 %

Tržby maloobchodu v eurozóne podľa sezónne upravených údajov v júni medzimesačne klesli o 1,2 percenta …