stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: redakcia/red.

I. Štefanec: Európa smeruje k oceneniu statočného ukrajinského ľudu


Európska ľudová strana, ktorá je najväčšou frakciou Európskeho parlamentu, odobrila návrh slovenského europoslanca Ivana Štefanca (KDH) na udelenie Sacharovovej ceny Volodymyrovi Zelenskému a ukrajinskému ľudu.

Návrh inicioval ešte v marci tohto roka spolu so svojou českou kolegyňou Michaelou Šojdrovou (KDU-ČSL) s ktorou už v minulosti úspešne navrhli na Cenu Andreja Sacharova bieloruskú opozičnú političku Sviatlanu Cichanovskú. Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca sa Ukrajinci na čele s prezidentom Zelenským stali symbolom odvahy a obetavosti v boji za slobodu a demokraciu na celom svete.

“Európa smeruje k významnému celosvetovému oceneniu pre našich ukrajinských susedov práve na podnet Slovákov a Čechov. Ukrajinci a prezident Zelenskyj si toto ocenenie rozhodne zaslúžia, keďže statočne bránia s nasadením svojich životov aj našu slobodu, demokraciu a európske hodnoty,” vyjadril sa europoslanec.

Viac..  Eurobarometer: Zvýšená dôvera v EÚ a silná podpora reakcie únie na ruskú agresiu voči Ukrajine

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

R. Káčer: Výzvy, ktoré priniesla ruská invázia na Ukrajinu, nás motivujú prehlbovať spoluprácu v EÚ

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer rokoval v stredu, 28. septembra v Bratislave, s …