stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: European Parliament 2021.

Ivan Štefanec: Európa potrebuje konkrétne a rýchle riešenia


V piatok na poludnie mimoriadne zasadá Rada EÚ pre dopravu, telekomunikácie a energetiku. Témou diskusie budú núdzové opatrenia na zmiernenie vysokých cien energií a stav pripravenosti štátov EÚ na nadchádzajúcu zimu. Najväčšia frakcia v europarlamente, Európska ľudová strana, však požaduje, aby zo stretnutia vzišli už aj konkrétne opatrenia. Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) hovorí, že opatrenia  sa majú týkať nie len riešenia rastúcich cien energií pre ľudí a podniky, ale aj konkrétneho oddelenia cien elektriny od plynu, investícií do energetickej infraštruktúry EÚ, cenového stropu na ruské palivá a nulovej DPH na základné potraviny.

„Potrebujeme investovať do energetického trhu EÚ v ktorom budú jednotliví členovia európskeho spoločenstva v najväčšej možnej miere solidárni s inými členmi. Taktiež chceme konať racionálne a vyraďovať len postupne a veľmi opatrne funkčné zdroje energií v čase krízy, a to aj napriek tomu, že sme s ich vyradením v dobrých časoch rátali skôr. EÚ musí začať využívať svoju silu na trhu a zaviesť cenový strop na ruskú ropu a plyn,” vyjadril sa europoslanec.

Viac..  M. Šimečka: Fašisti vďaka Matovičovi získali vplyv, aký je v demokratickej spoločnosti neprípustný

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

stefanec

Ivan Štefanec: Jednotné nabíjačky budeme mať aj v počítačoch

Európsky parlament dnes definitívne schválil smernicu, ktorá zjednocuje koncovku pre nabíjačky malých elektronických zariadení na …