letenky, lietadlo
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Počet komerčných letov v EÚ v auguste medziročne stúpol o 25 %


Počet komerčných letov v Európskej únii (EÚ) v auguste tohto roka medziročne stúpol o 25 percent. V porovnaní s augustom predpandemického roku 2019 však bola letecká preprava stále o 14 percent menšia. Celkovo bolo v auguste tohto roka v únii 596 930 komerčných letov, pričom v auguste minulého roka to bolo 478 996 letov, ale v auguste predpandemického roku 2019 bolo komerčných letov 695 912. Informoval o tom v piatok na svojej internetovej stránke štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Iba v dvoch členských krajinách EÚ sa počet komerčných letov zotavil na predpandemickú úroveň. V Grécku bol v auguste počet letov o 5 percent vyšší ako v rovnakom mesiaci roku 2019 a v Luxembursku bol vyšší o 2 percentá. V Slovinsku sa letecká doprava zotavila najmenej a v auguste bolo v krajine o 42 percent letov menej ako v rovnakom mesiaci roku 2019. Na ďalších najhorších priečkach boli Lotyšsko (-39 %) a Fínsko (-31 %). Na Slovensku bolo v auguste o 17 percent letov menej ako v auguste 2019.

Viac..  Výkonnosť v oblasti inovácií sa naďalej zlepšuje, Slovensko je hlboko pod priemerom únie

Počet letov z niektorých európskych letísk výrazne prekročil úroveň augusta 2019. Najviac sa nad predpandemickú úroveň dostal na letisku Santorini (+30 %), na Medzinárodnom letisku Korfu (+ 22%) a na Neapolskom medzinárodnom letisku (+14). Najmenej sa zotavila preprava z Medzinárodného letiska Malpensa v Miláne (-34 %), Medzinárodného letiska Leonarda da Vinciho v Ríme (-27 %) a z Medzinárodného letiska Frankfurt nad Mohanom (-23 %).

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

letisko

Hlavné európske letecké firmy refundovali poukazy za lety zrušené počas pandémie

Európska komisia (EK) a úrady na ochranu spotrebiteľov v jednotlivých členských štátoch Európskej únie (EÚ) …