emisie
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Emisie oxidu uhličitého z nových áut registrovaných v EÚ v roku 2020 klesli


Priemerné emisie oxidu uhličitého z nových áut registrovaných v Európskej únii, na Islande, v Nórsku a Spojenom kráľovstve v roku 2020 klesli o 12 % v porovnaní s úrovňami v roku 2019. Referuje o tom web Európskej komisie s odvolaním sa na údaje Európskej environmentálnej agentúry.

Spomenutý medziročný pokles bol najvyšší, odkedy v roku 2010 začali platiť normy týkajúce sa oxidu uhličitého, a odráža trend postupného zavádzania prísnejších pravidiel pre autá v celej EÚ od 1. januára. Pod pokles emisií sa podpísalo i strojnásobenie predaja elektrických vozidiel, a to z 3,5 % v roku 2019 na 11,6 % v roku 2020.

Údaje ukazujú, že európska legislatíva týkajúca sa emisných noriem oxidu uhličitého je naďalej účinným nástrojom na znižovanie emisií z osobných a dodávkových vozidiel. Väčšina výrobcov splnila svoje emisné ciele, ale najnovšie informácie potvrdzujú, že od výrobcov, u ktorých sa zistí, že prekročili svoje emisné ciele v roku 2020, sa vyberie viac ako 500 miliónov eur.

Viac..  Michal Wiezik o klimatickej konferencii OSN v Egypte: Máme výnimočnú príležitosť dohodnúť sa

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

jurzyca

Eugen Jurzyca v pléne: Skutočnými zdrojmi hospodárskeho rastu nie sú lacné peniaze z emisných bánk, ani rast verejných dlhov

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Zdieľaj …