obchod
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Maloobchod únie v auguste medzimesačne klesol o 0,2 %


Tržby maloobchodu eurozóny podľa sezónne upravených údajov v auguste medzimesačne klesli o 0,3 percenta a v rámci celej Európskej únie (EÚ) sa znížili o 0,2 percenta. Medziročne augustové tržby maloobchodu v eurozóne podľa kalendárne upravených údajov oslabili o dve percentá a v rámci celej EÚ sa zmenšili o 1,3 percenta. Na Slovensku maloobchod v auguste medzimesačne stúpol o 0,3 percenta a medziročne o 0,3 percenta oslabil. Informoval o tom vo štvrtok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

V rámci členských krajín Európskej únie, z ktorých boli údaje k dispozícii, sa maloobchodné tržby v auguste medzimesačne najvýraznejšie znížili v Holandsku (-2,2 %), Nemecku (-1,3 %) a na Malte (-1,1 %). Najviac oproti júlu maloobchod posilnil v Slovinsku (7 %), Luxembursku (3,8 %) a v Írsku (3,5 %).

Viac..  Europarlament trvá na tom, že EÚ musí zmraziť finančné prostriedky pre Maďarsko

Medziročne maloobchodné tržby v auguste najviac klesli v Dánsku (-6 %), Holandsku (-5,8 %) a vo Fínsku (-4,7 %). Najvýraznejšie maloobchod v porovnaní s augustom minulého roka vzrástol v Slovinsku (31,8 %), Poľsku (8 %) a na Cypre (5,1 %).

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

supermarket, nakupovanie

Maloobchod únie v septembri medzimesačne vzrástol

Maloobchodné tržby v eurozóne aj v rámci celej Európskej únie (EÚ) podľa sezónne upravených údajov …