hojsik
Martin Hojsík, europoslanec /PS, RE/. PHOTO: FB MH.

Martin Hojsík: Nezomrel niekto z inej komunity. Zomreli dvaja z nás.


Nezomrel niekto z inej komunity. Zomreli dvaja z nás. Mladí ľudia, synovia, mladí muži plní plánov a snov, ktorí chceli, tak ako každý z nás, žiť v mieri. Dnes večer sme si pamiatku Matúša a Juraja uctili aj v Bruseli. Keď som v roku 2018 kladol sviečku na námestí SNP, a ani vo sne by mi nenapadlo, že teraz budem stáť v rukou sviečke opäť. Opäť dva mladé životy, opäť toľko otázok.

Dalo sa tomu predísť? Ako? Zase platí to staré známe. Nenávisť plodí nenávisť. Keď počujeme z poslaneckých lavíc reči plné nenávisti, keď z kazateľnice počúvame o hriechu, keď vidíme neustále snahy vytlačiť inakosť z našej spoločnosti. Môžeme sa potom vôbec čudovať, že niekto tú nenávisť dokoná? Bolí ma to. Aj keď to tak možno teraz nevyzerá, na Slovensku nenávisť nezvíťazí.

Martin Hojsík, europoslanec /PS, RE/.

Z vyšetrovania nevyplynulo, že by sa podozrivý poznal s obeťami streľby na Zámockej ulici v Bratislave

Z vyšetrovania nevyplynulo, že by sa poškodení a podozrivý zo streľby na Zámockej ulici v Bratislave poznali. Na tlačovej besede o tom informoval riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ľubomír Daňko. Na základe analýzy dôkazov bude skutok vyšetrovateľom NAKA prekvalifikovaný na obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy spáchaný z osobitného motívu, a to z nenávisti voči skupine osôb a jednotlivcov pre ich skutočnú alebo domnelú sexuálnu orientáciu. Daňko tiež nevylúčil, že vzhľadom na dôkazy bude skutok ešte prekvalifikovaný na trestný čin terorizmu.

Viac..  Európsky parlament vyhlásil Rusko za sponzora terorizmu

Podozrivý mal krátku strelnú zbraň kalibru 45 s laserovým zameriavaním. Zbraň bola zaistená v mieste bydliska podozrivého Juraja K. Expertíza preukázala, že zaistená zbraň bola použitá na usmrtenie poškodených. Zbraň mal v legálnej držbe príbuzný podozrivého. Podozrivého vypátrali mŕtveho, jeho polohu určili vďaka občanovi, ktorý ho nahlásil na linku 158. Juraj K. zanechal i list na rozlúčku.

Pravdepodobnou príčinou smrti podozrivého bola strelná rana v oblasti hlavy. Predpokladá sa, že spáchal samovraždu, no bližšie informácie bude podľa Daňka možné poskytnúť až po vykonaní znaleckého skúmania z odboru súdneho lekárstva. V prípade sú naďalej vykonávané procesné úkony, výsluchy i znalecké dokazovanie. Vo veci spolupracujú s FBI, Europolom a okolitými štátmi EÚ.

(redakcia/SITA).

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

putin

Európsky parlament vyhlásil Rusko za sponzora terorizmu

Po zverstvách, ktoré vykonal režim Vladimíra Putina proti ukrajinským civilistom, europoslanci označili Rusko za štát …