podnikanie
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Občania EÚ a malé a stredné podniky výrazne podporujú hospodársku súťaž


Občania Európskej únie (EÚ) a taktiež malé a stredné podniky významne podporujú politiku hospodárskej súťaže a jej presadzovanie. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu Eurobarometer, ktorého výsledky zverejnili v utorok.

Podľa výkonnej podpredsedníčky Európskej komisie Margrethe Vestagerovej „hospodárska súťaž zlepšuje každodenný život občanov a malých a stredných podnikov, prináša lepšie ceny, väčší výber a väčšiu inováciu“. „Táto podpora je konzistentná v celej EÚ a pripomína, že spravodlivá hospodárska súťaž je rovnako dôležitá ako kedykoľvek predtým,“ podotkla.

Prieskum ukázal, že Európania podporujú hlavné ciele politiky hospodárskej súťaže, pričom uznávajú jej dôležitý prínos pre európske hospodárstvo. Výrazná väčšina občanov a malých a stredných podnikov EÚ podporuje inovácie. Podľa ich názoru politika hospodárskej súťaže umožňuje lepšie ceny a väčší výber, ako aj pomáha spoločnostiam EÚ stať sa konkurencieschopnejšími na svetových trhoch.

Viac..  Spoločné vyhlásenie: 1 miliarda na účely zlepšenia globálnej potravinovej bezpečnosti a pre ukrajinskú ekonomiku

Prevažná väčšina občanov a malých a stredných podnikov, ktorí sa zúčastnili na prieskume, výrazne podporuje rôzne opatrenia na ďalšie zlepšenie hospodárskej súťaže. Domnievajú sa, že hospodárska súťaž zohráva kľúčovú úlohu pri predchádzaní zneužívania trhovej sily či v boji proti kartelom.

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

rada

Rada schválila pravidlá boja proti zahraničným subvenciám narúšajúcim hospodársku súťaž

Rada Európskej únie s konečnou platnosťou schválila nariadenie o zahraničných subvenciách. Nariadenie sa venuje narušeniam …