Foto: Twitter Policie ČR

V spolupráci s Europolom počas štyroch dní zabránili nelegálnemu vstupu takmer 400 migrantov


Polícia v Severnom Macedónsku v nedeľu oznámila, že za štyri dni zabránili nelegálnemu vstupu do krajiny takmer 400 migrantov. Vo vyhlásení uviedla, že od 25. do 29. októbra počas spoločnej operácie s Europolom vrátili do Grécka celkovo 389 migrantov, ktorých pozorovali v pohraničí. Väčšina z nich bola zo Sýrie a Afganistanu.

Severomacedónsky minister vnútra Oliver Spasovski pre televíziu Sitel uviedol, že počas prvých deviatich mesiacov tohto roka sa počet pokusov o nelegálne prekročenie hranice s Gréckom medziročne zvýšil o sedem percent. Podľa polície je balkánska migračná trasa tento rok aktívnejšia, keďže mnohé balkánske krajiny zrušili cestovné obmedzenia zavedené počas pandémie koronavírusu.

Spomenutá operácia vedená Europolom sa konala s cieľom zakročiť proti nezákonnému obchodu so strelnými zbraňami a drogami, ako aj proti nelegálnej migrácii. Na operácii sa okrem členov Európskej únie zúčastnilo viacero krajín západného Balkánu. Zapojení boli aj agenti únijnej agentúry pre pohraničnú stráž Frontex.

Viac..  Grécko, Taliansko, Malta a Cyprus varujú, že nemôžu prijímať množstvo prichádzajúcich migrantov

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

migranti

Počet nelegálnych príchodov do EÚ za desať mesiacov medziročne stúpol o 73 percent

Za prvých desať mesiacov tohto roka na vonkajších hraniciach Európskej únie (EÚ) zaznamenali 275 500 …