Vlajky Ukrajina - EÚ. PHOTO: PHOTO: © European Union 2022 - EP

EÚ skúma spôsoby ako zvýšiť pomoc ukrajinskému energetickému sektoru


Európska únia (EÚ) skúma spôsoby ako zvýšiť pomoc ukrajinskému energetickému sektoru ťažko zasiahnutému ruskými útokmi. Eurokomisárka pre energetiku Kadri Simson to potvrdila počas svojej utorkovej návštevy Kyjiva. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

„Bola som svedkom rozsahu ničenia na Ukrajine z prvej ruky a vynakladám všetko úsilie na zvýšenie finančnej, technickej a praktickej pomoci,“ vyjadrila sa. Simson označila ruské útoky za „krutú a neľudskú taktiku spôsobenia ľudského utrpenia, keďže sa blíži zima“. Dodatočná pomoc bude musieť prísť od inštitúcií EÚ, členských štátov, medzinárodných partnerov a súkromných darcov, povedala.

Simson prišla do Kyjiva po týždňoch ruských útokov, ktoré sa sústredili na ukrajinskú civilnú infraštruktúru. Na jej agende mala diskusie s ukrajinskými predstaviteľmi a energetickými spoločnosťami o pomoci od únie, medzinárodných partnerov a partnerského sektora, ako aj o situácii v okupovanej Zaporižžskej jadrovej elektrárni, bezpečnosti dodávok elektriny a rekonštrukcii energetického systému v budúcnosti.

Viac..  Michal Šimečka: Blokovať export ukrajinského obilia, od ktorého životne závisia krajiny ako Jemen či Egypt, je neľudské

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

nicholsonova

Lucia Ďuriš Nicholsonová: Prečo je dôležité, aby bolo Rusko na zozname štátov podporujúce terorizmus. VIDEO

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Európsky …