bioplyn
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Po tvrdení európskych úradov dokončil zber dát o škodách prevádzkovateľ plynovodu Nord Stream 1


Konzorcium Nord Stream AG, ktoré prevádzkuje plynovod Nord Stream 1, dokončilo „prvotný zber dát“ na mieste poškodenia jedného potrubia vo švédskej výlučnej ekonomickej zóne. V stredu to oznámilo vo vyhlásení, v ktorom uviedlo, že podľa predbežných výsledkov našli na dne mora krátery vytvorené ľudskou technológiou s hĺbkou tri až päť metrov. Krátery boli od seba vzdialené 248 metrov. Časť potrubia medzi krátermi je „zničená“ a analýza údajov z vyšetrovania pokračuje, uviedla spoločnosť. Informuje o tom spravodajský web CNN.

Minulý týždeň Nord Stream AG uviedol, že stále čaká na schválenie vykonania podobného šetrenia častí poškodeného potrubia v dánskej výlučnej ekonomickej zóne.

V septembri na plynovodoch Nord Stream 1 a Nord Stream 2, ktoré sú určené na privádzanie zemného plynu z Ruska do Európy cez Baltské more, zaznamenali úniky. Európske úrady neskôr uviedli, že únikom predchádzali silné výbuchy a úniky sú teda výsledkom sabotáže. Poškodené plynovody niekoľko dní do vzduchu vypúšťali obrovské množstvá metánu.

Viac..  EÚ sa dohodla na Programe pre bezpečnú konektivitu IRIS²

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

plynovod

EÚ podporí vyšetrovanie škôd na plynovodoch v Baltskom mori

Európska únia (EÚ) má podozrenie, že škody na dvoch plynovodoch v Baltskom mori sú sabotáž …