Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

I. Štefanec: Úspech Chorvátska pocítia Slováci priamo na vlastnej koži


Európsky parlament hlasoval o vstupe Chorvátska do schengenského priestoru. Plnú podporu Chorvátsku už avizoval europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH). Podľa slovenského europoslanca je táto balkánska krajina dobre pripravená na vstup. Svoju vonkajšiu hranicu zabezpečuje najmodernejšími technológiami a dobre zvláda aj migračné vlny.

“Vstup Chorvátska do spoločného schengenského priestoru je jasným signálom a motiváciou aj pre ďalšie balkánske krajiny v otázke ich geopolitického smerovania. Pre Slovákov to má však aj veľmi praktický význam, keďže Chorvátsko je stále najčastejšou prímorskou destináciou dovolenkujúcich Slovákov. Pre občanov EÚ je najlepšie, ak pociťujú výhody členstva v Európskej únii priamo na vlastnej koži. Túto výhodu Slováci naplno pocítia, keď budú na dovolenke pri mori platiť eurom, na ktorú pricestujú bez kontrol na hraniciach,” vyjadril sa europoslanec.

Viac..  Lucia Ďuriš Nicholsonová: Prečo je dôležité, aby bolo Rusko na zozname štátov podporujúce terorizmus. VIDEO

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

schengen

Bulharsko, Rumunsko a Chorvátsko sú pripravené naplno fungovať v schengenskom priestore

Komisia vyzýva Radu, aby bezodkladne prijala potrebné rozhodnutia, ktoré umožnia Bulharsku, Rumunsku a Chorvátsku plnohodnotnú …