klima
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Únia vlani importovala produkty v oblasti zelenej energie za 15,2 miliardy eur

Európska únia (EÚ) vlani importovala produkty v oblasti zelenej energie, vrátane veterných turbín, solárnych panelov a tekutých biopalív, za 15,2 miliardy eur. Export týchto produktov z EÚ bol v hodnote 6,5 miliardy eur. Informoval o tom v pondelok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Konkrétne EÚ vlani doviezla solárne panely za 11,2 miliardy eur, tekuté biopalivá za 3,4 miliardy eur a veterné turbíny za 0,6 miliardy eur. Zároveň exportovala solárne panely za 2 miliardy eur, tekuté biopalivá na 1,3 miliardy eur a veterné turbíny za 3,3 miliardy eur.

Import veterných turbín do EÚ od roku 2012 do roku 2021 stúpol o 416 percent, dovoz tekutých biopalív o 7 percent a import solárnych panelov o 2 percentá. Export veterných turbín z EÚ od roku 2012 do roku 2021 vzrástol o 13 percent, tekutých biopalív o 173 percent a solárnych panelov o 4 percentá.

Viac..  Robert Hajšel: Ak to s urýchľovaním prechodu na obnoviteľné zdroje myslíme skutočne vážne, potrebujeme masívne investície a zjednodušené administratívne procedúry

(SITA)

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

V obchode s tovarmi Únia v júni skončila v deficite 38,2 miliardy eur

Vývoz tovarov z Európskej únie (EÚ) v októbri podľa prvého odhadu medziročne stúpol o 18 …

Consent choices