Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: © European Union 2022 - Source : EP

Ivan Štefanec: Ukrajinci neprestávajú statočne bojovať za naše hodnoty 

Tohtoročná Sacharovova cena Európskeho parlamentu za slobodu myslenia za rok 2022 bude udelená Statočnému ukrajinskému ľudu. Iniciátorom tejto nominácie bol europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH). Podľa slovenského europoslanca statoční Ukrajinci bránia aj našu slobodu, demokraciu a európske hodnoty. V minulosti už úspešne navrhol na Cenu Andreja Sacharova bieloruskú opozičnú političku Sviatlanu Cichanovskú.

“Veľmi sa teším, že som mohol byť iniciátorom nominácie Statočného ukrajinského ľudu zastúpeného prezidentom Volodymyrom Zelenským, spolu so svojou českou kolegyňou Michaelou Šojdrovou. Na svete existuje veľké množstvo statočných ľudí bojujúcich za spravodlivosť, slobodu a demokraciu, neraz riskujúc vlastný život v súboji s ohromnou presilou. Ukrajinský ľud je však v tomto roku jednoznačným víťazom,” vyjadril sa europoslanec.

Viac..  Európska iniciatíva občanov o ochrane základných práv na hraniciach EÚ

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

lexmann

M. Lexmann: Sacharovova cena má byť pre Európanov silným mementom

“Krajina, ktorá nerešpektuje práva svojich vlastných občanov, nebude rešpektovať ani práva svojich susedov”. Táto myšlienka …

Consent choices