nicholsonova
Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa /RE/ s mamou zosnulého Juraja Vankuliča. PHOTO: FB LĎN.

Lucia Ďuriš Nicholsonová: Vianoce bez Juraja

Sú také stretnutia, ktoré zastavujú čas a otvárajú srdcia. Také bolo dnešné stretnutie s Dankou, mamou Juraja Vankuliča.

Hovorila mi o tom, aké boli jej prvé Vianoce bez syna, bez toho citlivého chlapca, ktorý bol jej najlepším priateľom a najbližším človekom. Hovorila mi o tom, ako bolí tá otvorená rana v srdci a ako ju jatria nenávistné komentáre. Rozprávala mi o tom, ako by chcela svojho druhého syna Samka vychovávať v láskavejšej krajine.

Pozerala som na ňu a velmi som si želala, aby sme zo Slovenska urobili krajinu, v ktorej už žiadna matka nebude cítiť Daninu bolesť nad smrťou syna, ktorého zavraždili len preto, že miloval inak ako väčšina. Som si istá, že to spoločne dokážeme.

Za Dankou som cestovala, aby som jej dala prvý výtlačok knihy Iné Slovensko. Tú knihu ste napísali vy, všetci tí, ktorí ste pred časom zareagovali na moju výzvu a adresovali Dane láskavé a povzbudzujúce slová.

Viac..  Peter Pollák: ​Riešenie rómskej problematiky je v nedohľadne

Láskavé slovo môže byť prvým krokom k obnove Slovenska na tolerantnú krajinu pre všetkých. O takom Slovensku sníval Juraj. Spojme sa a polúsme sa prebiť nenávisť z našich ulíc, kostolov, škôl, zo sociálnych sietí, z parlamentu, z úradu vlády láskavým slovom.
Krok za krokom, slovo za slovom. Som si istá, že to dokážeme.

Kniha Iné Slovensko je dostupná aj pre vás.

Tlačená verzia: https://www.martinus.sk/?uItem=1813819

Digitálna verzia: https://www.martinus.sk/?uItem=1813821

Zbierka z predaja knihy Iné Slovensko bude venovaná rodine Juraja Vankuliča.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa /RE/.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

geoblokovanie

Digitálni pracovníci: Europoslanci sú pripravení rokovať o novom zákone

Europarlament schválil rozhodnutie začať rokovania o nových opatreniach na zlepšenie podmienok pre pracovníkov digitálnych platforiem. …

Consent choices