pollak
Peter Pollák, europoslanec /OĽaNO, EPP/. PHOTO: European Union 2022.

Peter Pollák: Budúcoročnou výzvou bude aj boj s chudobou či klimatickými zmenami

Je nevyhnutné zamerať sa na snahu o neustále posilňovanie malých a stredných podnikov, regiónov, zvyšovanie zamestnanosti, boj s chudobou či klimatickými zmenami. Uviedol to poslanec Európskeho parlamentu Peter Pollák, ktorý týmto reagoval na budúcoročné výzvy Európskeho parlamentu. Pollák uviedol, že v roku 2022 bola v centre aktivít pomoc Ukrajine, riešenie utečeneckej krízy, rastúce ceny energií a potravín a tiež eliminácia závislosti od ruskej ropy a plynu. V týchto aktivitách bude Európsky parlament pokračovať aj počas nasledujúceho roku.

Podľa slovenských europoslancov by sa mala EÚ v nasledujúcom roku zaoberať najmä opatreniami na riešenie energetickej a inflačnej krízy, podporu hospodárskeho rastu a zamestnanosti a tiež na pomoc pre Ukrajinu. Ako informovala Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, v uplynulom roku v činnosti Európskeho parlamentu a EÚ dominovala snaha pomôcť členským štátom vyrovnať sa s dôsledkami pandémie a opäť oživiť ich ekonomiky. Štáty tiež reagovali na ruskú agresiu na Ukrajine, s čím sa spája utečenecká a energetická kríza. Únia sa intenzívne usilovala o diverzifikáciu energetických zdrojov, zvýšenie strategickej autonómie a podporu ochrany EÚ.

Viac..  Rok 2023 očami europoslanca Roberta Hajšela

(SITA).

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

pollak

Peter Pollák: Nie sme dokonalí, aj my robíme chyby, no na rozdiel od ostatných nielenže nekradneme, ale úprimne myslíme na tých najzraniteľnejších

Určite ste si všetci všimli, ako sa z každej strany stupňujú útoky na Hegera, Matoviča, …

Consent choices