hojsik
Martin Hojsík, europoslanec /PS, RE/. PHOTO: FB MH.

Martin Hojsík: Sneh nám v lete bude chýbať viac

Tento rok chýba sneh deťom, fanúšikom a fanúšičkam lyžovania či vášnivým skialpinistov, medzi ktorých sa radím aj ja. Lenže nejde len o zábavu. Problém je omnoho vážnejší. Sneh hrá napríklad významnú úlohu pri dopĺňaní zásob podzemnej vody. Už minulý rok mali mnohé obce akútny nedostatok vody.

Vodojemy aj studne boli prázdne, a mnohé lokality tak boli odkázané na dovoz pitnej vody v cisternách Nedostatok snehu ďalej znižuje množstvo vody v celej krajine. To má negatívne dopady na zavlažovanie, vegetáciu, zvieratá,… Zvyšuje sa riziko slabej úrody či lesných požiarov.

Klimatická kríza sa zhoršuje. Každé desaťročie od roku 1980 bolo teplejšie, ako to predchádzajúce. Pomyseľná “snehová guľa” sa postupne nabaluje. A spôsobuje stále väčšie škody. Ku klimatickej kríze preto musíme pristupovať zodpovednejšie. Aspoň tak zodpovedne, ako pristupujeme ku všetkým svojim existenčným potrebám.

Viac..  Invazívne nepôvodné druhy: Súdny dvor EÚ sa bude zaoberať šiestimi krajinami únie

Martin Hojsík, europoslanec /PS, RE/.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

geoblokovanie

Digitálni pracovníci: Europoslanci sú pripravení rokovať o novom zákone

Europarlament schválil rozhodnutie začať rokovania o nových opatreniach na zlepšenie podmienok pre pracovníkov digitálnych platforiem. …

Consent choices