hajsel
Robert Hajšel, europoslanec /SD/. PHOTO: archív RH

Europoslanec Robert Hajšel žiada Brusel o pomoc pre Banskú Štiavnicu

Slovenský europoslanec Robert Hajšel (SMER-SD) inicioval list poslancov EP adresovaný Komisárke EÚ pre kohéziu a reformy Elisu Ferreirovú s urgentnou žiadosťou o pomoc pri financovaní následkov ničivého požiaru, ktorý včera zachvátil viaceré historické budovy starého centra Banskej Štiavnice.

V liste Hajšel a ďalší europoslanci žiadajú, aby v súčinnosti s kompetentnými orgánmi SR Komisia urgentne preskúmala možnosti využitia existujúcich finančných nástrojov EÚ – ako sú štrukturálne fondy – pri nevyhnutnej následnej obnove zničených historických a kultúrnych pamiatok mesta Banská Štiavnica, ktoré je od roku 1993 zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

“S následkami tak ničivého požiaru, aký včera zažila Banská Štiavnica, nemôže bojovať žiadne mesto samé. Pomôcť mu musí nielen slovenská vláda, ale aj Európska únia.” zdôraznil europoslanec Hajšel, podľa ktorého ide aj o čas, preto začal konať okamžite. O formách možnej pomoci z európskych zdrojov bude osobne v Bruseli rokovať v nasledujúcich dňoch so zástupcami Európskej komisie a Európskeho parlamentu.

Viac..  Robert Hajšel o Istanbulskom dohovore: EÚ by mala jasne vysvetliť, aké záväzky z neho vyplývajú

K listu sa môžu europoslanci pripojiť do zajtrajšieho rána, kedy Hajšel list odošle komisárke EÚ Ferreirovej.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

R. Hajšel: Eurokomisárka Elisa Ferreira prisľúbila Banskej Štiavnici pomoc

Možnosti podpory a finančnej pomoci Európskej únie pri obnove historických budov Banskej Štiavnice zničených nedávnym …

Consent choices